ועדת הרבנים חסמה לי את הקו - מה עושים

איש יהודי

Re: ועדת הרבנים חסמה לי את הקו - מה עושים

שליחהעל ידי איש יהודי » 23:11 02/06/2018

ברור לי שיש כאלו שרוצים את החסימות כפי שהועדה עושה היום.
ברור לי שיש כאלו שטוענים שגם החסימות הנוכחיות זה לא מספיק, ואסור שום קו שיש בו תוכן (כפי עמדתו של האדמו"ר מגור)
אך רובו המכריע של הציבור רוצה מערכות משפחתיות, רוצה להאזין לחדשות שאין בהם בעיות צניעות ולא מעוניין בחסימות פראיות.

הבעיה היא שלציבור אין ברירה, הועדה למעשה שולטת ולא מאפשרת שום "רמות חסימה", הם השתלטו על כל מאות אלפי המספרים של הקומות הכשרות, וחייבו את חברות התקשורת לאסור על כשרויות אחרות להשתמש במספרים האלו.

צריך להגדיר רמות חסימה שונות, וכל אחד יבחר את רמת החסימה שלו! לא יתכן שמונופול של גוף אחד ישלוט על כל הציבור. מי שרוצה מספר כשר צריך שיכול גם לבחור את הכשרות.

הבעיה היא שהוועדה היא מונופול, ולכן היא מכתיבה את הכללים שפוגעים ברוב הציבור.

ובנתיים, שיפסיקו בבקשה לחסום את הקווים המשפחתיים, זו סתם התעללות בציבור.

zxc

שליחהעל ידי zxc » 23:18 02/06/2018

ברור לי שיש כאלו שרוצים את החסימות כפי שהועדה עושה היום.
ברור לי שיש כאלו שטוענים שגם החסימות הנוכחיות זה לא מספיק, ואסור שום קו שיש בו תוכן (כפי עמדתו של האדמו"ר מגור)
אך רובו המכריע של הציבור רוצה מערכות משפחתיות, רוצה להאזין לחדשות שאין בהם בעיות צניעות ולא מעוניין בחסימות פראיות.

הבעיה היא שלציבור אין ברירה, הועדה למעשה שולטת ולא מאפשרת שום "רמות חסימה", הם השתלטו על כל מאות אלפי המספרים של הקומות הכשרות, וחייבו את חברות התקשורת לאסור על כשרויות אחרות להשתמש במספרים האלו.

צריך להגדיר רמות חסימה שונות, וכל אחד יבחר את רמת החסימה שלו! לא יתכן שמונופול של גוף אחד ישלוט על כל הציבור. מי שרוצה מספר כשר צריך שיכול גם לבחור את הכשרות.

הבעיה היא שהוועדה היא מונופול, ולכן היא מכתיבה את הכללים שפוגעים ברוב הציבור.
מסכים על כל מילה שכתבת עד כאן.

ולכן, לך תארגן מועצת (לא משנה איזה) ושיחליטו כהבנתך ויוסיפו עוד ועדה, עוד רמות בועדה הנוכחית.

שורה זו שהוספת יש לכתוב בצורה שונה. במקום:
ובנתיים, שיפסיקו בבקשה לחסום את הקווים המשפחתיים, זו סתם התעללות בציבור.
יש לכתוב כך:
ובנתיים, אני אשמע למה שיאמרו ב-100% כמצוה עלי בתורה, וכדי שאוכל לחנך את ילדי בדרך ישראל סבא.

zxc

שליחהעל ידי zxc » 23:21 02/06/2018

סליחה על עוד הודעה (מקוה שזה לא מצנתק לאף אחד......)
למעשה, אני חוזר בי, אתה צודק גם בשורה אחרונה, זכותך לבקש מהועדה שיפסיקו בחסימות, זכותך המלאה.
אך שרק תזכור שבינתיים, כל עוד אין רמות ואין עוד ועדה. הם המחליטים ועליהם אנו סומכים.

איש יהודי

שליחהעל ידי איש יהודי » 23:28 02/06/2018

במידה ואכן זו הייתה ועדת הרבנים לעניני תקשורת, הייתי מסכים איתך.
לצערנו אין קשר היום בין רבנים לבין הועדה הזו. והיום זו ועדת העסקנים שלא פועלים בהתאם להוראות הרבנים.
הרב צבי פרידמן (אחד מחברי הועדה) הוציא מכתב שלא אלו החסימות אליהם התכוונו גדולי ישראל בעת הקמת הקומה הכשרה.
הרב עמרם אופמן (אחד מחברי הועדה) אמר כמה פעמים למספר אנשים שפנו אליו בתלונה על חסימות שערוריתיות כי אין לו שום קשר לועדה היום, ולמעשה השתלטו עליה 2 עסקנים.
למיטב ידיעתי גם לשאר הרבנים בועדה אין למעשה שום קשר למדיניות החסימות הקיימת.

אני אשמח מאד שזו תחזור להיות ועדת הרבנים לעניני תקשורת, ואז באמת אסמוך עליהם ב100%. אך כרגע שזו ועדת העסקנים לעניני תקשורת, שגורפים מאות אלפי שקלים לכיסים פרטיים (כפי שרשם החברות כתב בדו"ח) ושהעיפו את הרבנים מניהול הועדה - אני מוחה בכל תוקף על חסימות שערוריתיות וכל מיני כללים שאין בינם לבין כשרות מאומה.

oror053

שליחהעל ידי oror053 » 00:12 03/06/2018

זאת ועוד שלצערנו מאז החסימות האכזריות שלהם אני שומע על יותר ויותר אנשים שזהו מבחינתם "הקש ששבר את גב הגמל" והם החליטו לעבור למספר לא כשר או להוסיף מספר כזה. חבל מאוד.

AG הפקות

שליחהעל ידי AG הפקות » 00:50 03/06/2018

אני חושב שאני חייב להגיב לויכוח זה מכיוון שכולכם צודקים וזאת מכיוון שאתם לא מודעים לעניין שנקרא "ועדת הרבנים לעניני תקשורת"
כמו שאחד המשתמשים פה אמר מקודם - אתה לא יכול לקרוא לועדה הזאת 'ועדת הרבנים' אלא - 'ועדת העסקנים'
אתם אינכם מודעים למצב, אבל אני בדקתי וחקרתי את העניין מקרוב אצל הרב מרדכי בלוי (נשיא משמרת הקודש),
ונודע לי שועדת הרבנים השמיטה את כל הרבנים שהיו אחראים אליה - וגורפת מליונים של שקלים לכיסם הפרטי של 2 עסקנים!
מאחר שכל מכשיר כשר שאתם קונים הועדה מרוויחה סכום כסף גדול שהולך לכיסם הפרטי!
הם מקבלים כמויות של כסף מחברות התקשורת השונות על מנת שיחסמו את הקווים שגורם לחברות התקשורת השונות לשלם פחות על הקישוריות!

וכעת בואו נעבור לת'כלס, כמו שידוע לכולנו יש היום הרבה סוגי חסימות של אינטרנט למגזר החרדי, ובין החסומים ביותר זה נתיב, נטפרי, ועוד...
ומה שהם עושים - חוסמים את התכנים הממכרים והלא טובים שברשת... אבל לא חוסמים את האתרים החרדים אשר שומרים על נושאי צניעות וכדומה...
לאותה מטרה בדיוק ועדת הרבנים לענייני תקשורת קמה, - לחסום את הקווים הלא טובים שיש! אבל לא את קווי הווצאפ המשפחתיים, קוים תורניים, וקווים כשרים ללא שום בעיות צניעות וכדומה!
ועל זה אנחנו מתלוננים! אנו רוצים שיהיה את אלו שיחסמו את התכנים הלא טובים מפני ילדינו, אבל לא את התכנים שכשרים לגמרי!

לגבי אותם מצנתקים, אני גם חושב שכל אלו שמצנתקים לאותם אלו שלא מעונינים בזה - באמת צריכים להפסיק מייד!
אבל זה לא אמורה להיות מטרתם של הועדה! (שזה גם לא הסיבה שהם חוסמים כפי שכתבתי מקודם),

מקווה להבנה ממכם,
שבוע טוב
נערך לאחרונה על ידי AG הפקות ב 00:53 03/06/2018, נערך 2 פעמים בסך הכל.

zxc

שליחהעל ידי zxc » 00:50 03/06/2018

סוף כל סוף, לאחר הדיון הארוך והמכריע שהיה פה, הכרענו בהכרעה גמורה ללא כל עוררין:
1. אין רשות לאף אחד לצנתק (ללא שום תירוץ וסיבה מי אשם) לשום מספר ללא רשותו המפורשת (ולא כהסכמה שבשתיקה)
2. כל זמן שה'ועדה' (העסקנים / הרבנים / השלטתנים / וכל שמות וכיונים שלהם) שולטים על ה"ועדת רבנים לעניני תקשורת" בגיבוי גדול"י (שגיבו את זה עכ"פ בעבר ולא הודיעו שהם מסירים את הגיבוי) הרי כל החלטותיהם הם קודש קדשים.
3. לשיטתכם, יבורך מי שיטפל בנושא בעצה אחת עם גדולי ישראל, ויסדיר אחת ולתמיד את הענין של הוועדה בכללות, ושל החסימות בפרט. (אם כי שעדין אני חוכך וחולק על שורה זו).

oror053

שליחהעל ידי oror053 » 00:58 03/06/2018

אל תכתוב מסקנות בשם אחרים.
אני ה"עוררין".

אוטומטפון

שליחהעל ידי אוטומטפון » 08:26 03/06/2018

ראשית כל, אם כבודו דואג לפרנסתם של אנשי ועדת הרבנים המסכנים והאומללים שלא מקבלים שקל.. אז אני שמח לבשר לך שעל כל מכשיר שהם מחתימים הם מרוויחים המווון כסף. מאות שקלים למכשיר. לדוגמא, מכשיר שעולה 300 שקלים בגרסה רגילה, כשהוא כשר הוא יעלה 550 (ע"ע נוקיה C2/208).. אז אל תדאג לכיסם המרוקן (דרך אגב ה"וועדה" כוללת רק 2 אנשים. ושלל לא יחסר)...
אמנם שילמתי 250 ₪ יותר על המכשיר שלי, אך קיבלתי את התמורה המלאה לכספי בשני מישורים:
1. דבר ראשון קיבלתי שרות מעולה שחוסם בעבורי את כל קווי התוכן שלך ושל רעיך "דורשי שלומי וטובתי".
2. גם מבחינה כספית , בסופו של יום החבילה שאני משלם עליה לחברת התקשורת, זולה יותר מתוכניות מקבילות לקומות הלא כשרות , כך שלסיכום , זה עיסקה די משתלמת עבורי.

מפריע לך שהם מרוויחים? דווקא מאוד משמח אותי לשמוע שהם מרוויחים יפה כי כך האינטרס שלהם לספק לי את שרות הסינון הנפלא רק יגדל, ואני די מפרגן להם (אם אתה מקנא, אולי תלך להתחרות בהם ? מה דעתך? תקים ועדה מתחרה , ואצלך הכל יהיה פתוח , אתה תחסום קו רק אחרי שתקיים הליך שימוע בב"ד לבעל הקו, ורק לאחר שיגבו עדויות על לפחות 3 בחורים שירדו מהדרך בגלל ההתמכרות לקו , ואז הכל יהיה בסדר… )
בנוסף לכל זה , זה היה מאוד לגיטימי , אם הם היו דורשים עמלה של 300 ₪ על כל קו שהם פותחים, כך שאתה עדיין צריך להיות אסיר תודה על זה שנתנו לך את השרות בחינם (היית מקבל אותו גם בלי ללכת לתקשורת לו היית מגיש בקשה רשמית דרך שרות הלקוחות של ימות המשיח מייד עם פתיחת הקו ולו לא היית מתעלל בנו עם הצנתוקים , אולי תשאל את השרות לקוחות של ימות המשיח למה הם לא יידעו אותך מראש שאם אתה מעוניין לקבל קו שיהיה מיועד לציבור החרדי עליך למלא טופס התחייבות? לפני חמש שנים הם היו אומרים את זה לכל מי שביקש קו כשר)
(בדקת פעם כמה ראשי ה'עדה חרדית' משלשלים לכיסם בסוף היום? אתה נשמע בדיוק כמו המתקיפים החילוניים שטוענים שועדות הכשרות עושקות את הציבור
גם כאן אני ממש מרוצה מכך שהעדה חרדית זה עסק רווחי, כי כך גדלים הסיכויים שהעסק הזה ימשיך לגדול ולהתפתח ולספק לציבור כשרות מהודרת , תאר לך שהם יפשטו רגל , מה אז נעשה? )

בנוגע לצנתוקים, כפי שאמרתי הדעות חלוקות. יש שידמו את זה לחדירה לביתם הפרטי ללא רשות, ויש שידמו את זה לפרסומות ברחוב שזה דבר לגיטימי. מעולם לא שמענו אדם שבכה על כך שתלו לו מודעות ליד הבית..
נכון שזה לא ממש דומה, אבל זה גם לא רחוק. כשזה חד פעמי זה בסדר ורוב הציבור מתייחס לעניין בסלחנות. אם אתה חושב אחרת - זכותך. אני מבין את זה.
רוב הציבור הנ"ל קיים רק בדימיון שלך , אני יותר נוטה להאמין שח"כ מקלב שיזם את חוק הצינתוקים החדש מייצג את רוב הציבור שמבקש לנשום לרווחה ממעשי השחיתות שלך
אם הדעה שלך שונה , אז בבקשה תצנתק לעצמך או לכל מי שהודיע לך מפורשות שדעתו שווה לך, לי וכן לרוב הציבור אין לך בשום אופן רשות לשלוח שום צינתוק
בעניין מלאכתם ה"מפרכת" של חברי הועדה, אם כבר טורחים וחוסמי קווים של אנשים "רשעים" שלא בקשו רשות מוועדת הרבנים, אז שיבדקו מה הם חוסמים! אין מצווה לחסום כל קו שנפתח!
כבר הסברתי לך שזה לא עניין של מצווה ועבירה
אלא זו מדיניות ברורה,
כמו שלא יעלה על הדעת אצלי על פנים ,
אחרי שאני רואה את דעותיך הנפסדות לא אתפלא אם גם על זה תחלוק עלי,
שארכוש מוצר ללא הכשר רק "כי אין מצווה לאסור כל מוצר שיוצר" , ולא רק זה אלא שאם בסופרמרקט השכונתי שכתוב על השלט שלו באותיות קידוש לבנה "מהדרין" אני ימצא מוצר ללא חותם כשרות מהודרת אלא משהו בהכשר רבנות או רב צה"ל , זה מאוד יהיה אכפת לי , ואם יהיה באפשרותי אף אנקוט צעדים לדאוג שהנהלת הסופר תוריד את המוצר מהמדף

במקרה שלי רכשתי מתוך בחירה והחלטה טלפון הנושא את חותם הוועדה, תוך כדי שאני סומך עליהם באופן מוחלט שלא ירשו למכשיר לחייג לשום קו שאינו "כשר" , וכשר זה לא דבר שאוטומטי כל קו שנפתח הרי הוא בחזקת כשרות עד שיידע לך במה נטרף , אלא הפוך , הרי הוא בחזקת טריפה עד שתדע בוודאות שהוא כשר" , כמו ששום בד"ץ אחר בעולם לא יתן כשרות אוטומטית לכל מוצר שמיוצר…

בנוגע למה שאמרת על השירות החינמי שניתן לי, לא שירות ולא נעליים. אני פשוט הפעלתי עליהם לחץ שהעמיד אותם במקום, והם התכופפו על ארבע כדי לפתוח לי. הם פשוט גמגמו ולא ידעו להסביר את עצמם. אולי נציע להם להעסיק מישהו מכאן בתור המסבירן שלהם..
כל טוב.
האמת שאני עדיין מזועזע מהסיפור שלך
אתה יודע שחילול ה' הוא עברה שהתשובה , יום הכיפורים והייסורים תולים ורק המוות מכפר?[*]
אתה יודע שללכת לתקשורת אם סיפור כזה יש בו יותר מחילול ה' אחד?
1. השמצה של רבנים על ידי אדם חרדי (?
דתי? מסורתי? לא ברור לי מה אתה בדיוק)
, וכי מה יאמרו החילונים אם ככה הדתיים מדברים נגד הרבנים שלהם?
2. הצגה של הציבור החרדי ככזה שלא משתתף באבלות לזכר חללי צה"ל הי"ד , שזה נושא שהתקשורת החילונית מחפשת כל שנה מחדש לפרסם תמונות של חרדים שלא עומדים דום בצפירה הטיפשית, ואתה בא ועל מגש של טינופת מביא להם "פרשיה" עסיסית לעשות ממנה צימעס?

ניסיתי לחשוב כיצד אדם מהשורה (כמוני וכמוך , או כל אדם אחר שאינו חף מנגיעות ומאינטרסים) היה נוהג לו היתה נופלת לפתחו ההכרעה בשאלה האם לפתוח לך את הקו אחרי שהלכת לתקשורת?
ברי לי שהמחשבה הראשונה שחולפת במוחי היא : בשום פנים ואופן לא להתקפל לחצוף הזה !
שיגיד בתקשורת מה שהוא רוצה , שיתפוצץ , הקו שלו יהיה סגור לנצח רק על החוצפה הזו! ולא משנה מה תוכן הקו!

כמה שיקול דעת, סובלנות ואחריות נדרשה לחברי הוועדה באותו יום כדי לפעול בקור רוח , ולקבל החלטה שכדי למזער את חילול השם הנורא שחובש כיפה יצר בתקשורת, הם יבליגו על הפגיעה האישית , ויפתחו לך את הקו למרות שאתה תרגיש "מנצח"

הריעו לו ! כפיים! חיללת את השם !!! כופפת את הוועדה!!! איזה גבר!!! נמרוד קטן עליך!!!

[*]יומא פו. (אתה יודע בכלל מה זה "יומא"?
זה לא שם של שדרן ברדיו דרום , וגם לא של תכנית ברדיו גלי ישראל , זה שם של אחת ממסכתות התלמוד היהודי שעוסקות בנושא יום כיפור)

איש יהודי

שליחהעל ידי איש יהודי » 09:14 03/06/2018

לא ברור לי למה יש כאלו שמתעקשים לקרוא להם "ועדת הרבנים" (חוץ מהעובדה שזה השם שלהם ברשם העמותות).
רבני מהועדה הודיעו ברור שאין להם יותר קשר אליה. לועדה אין יותר גיבוי של גדולי ישראל!
העובדה שהועדה מעולם לא פרסמה כללים ברורים (אותם אישרו גדולי ישראל) משמיטה את רגלי הטענה שהם מייצגים רבנים או גדולי ישראל כל שהם.

אוטומטפון מפרגן ל2 העסקנים להרוויח על חשבון הציבור. רק להזכיר שהעובדה שהם מונופול ומפקיעים מחירים כי הם יכולים (הם המונופול) הופכת את הפקעת המחירים ללא חוקית, כך שזו גזילת כספים לא חוקית מהציבור.
בהחלט אני מפרגן לבעלי עסקים שמרווחים כסף מבלי לפגוע בתחרות, להפוך למונפול באמצעות הסכמים מופרכים (וכאלו תמימים שבטוחים שהעסקנים הלו מייצגים רבנים), ואז בצורה לא חוקית להפקיע מחירים לציבור. הדבר לא יהודי, מנוגד להלכה ואף לחוק הישראלי.
אני ממש ממש לא מפרגן לעושק לא חוקי של הציבור.

חזור אל “עזרה הדדית ונושאים כללים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 41 אורחים