שימושון php

bc98400

Re: שימושון php

שליחהעל ידי bc98400 » 11:43 03/04/2019

תודה רבה לכל מי שמסביר כאן ההסברים ממש ברורים.
אגב ראיתי שיש הדרכה בויקיספר (גם שם חסר קצת אבל להתחיל זה נראה לי מעולה)
https://he.wikibooks.org/wiki/PHP

אני מנסה להגדיר שלוחה של קבלת נתונים ושל הקראת נתונים, וששלוחת הקראת נתונים תתעדכן מיד לאחר שהכניס את הנתונים, בהגדרות הרגילות צריך לעדכן ידנית.

נודה לך אם תוכל להסביר איך עושים את זה (או שזה מידי מורכב להסברה)

תודה רבה
בהנחה שיש לך שרת איפה לשמור את הנתונים ...
מה שאתה צריך זה לעשות שיקח את הנתונים בAPI לשרת ששלך וישמור את זה תחת המספר טלפון של הבן אדם למשל את התעודת זהות הוא ישמור בתוך הDATABASE ואת ההקלטות נתונים הוא ישמור את נתיב הקובץ ואז כשהוא יגיע לשלוחה שאתה רוצה שישמע את הנתונים תעשה אותה גם כן API שיקריא לך את הנתונים מהDATABASE
בהצלחה :!:
מי אמר שיש לו הקלטות?
ול@יהודי פשוט וטוב
קודם אתה צריך להתנסות קצת יותר ברישום וקריאה נתונים במסד נתונים
שזה טיפה מסובך מתחילים
אני בהתחלה עבדתי עם רישום לקבצי טקסט
שזה מתאים למקרה שאין לך הרבה נתונים
למשל אם אתה רוצה לעשות שלוחה שמעדכנת כמה כסף אספו הקמפיין של הקהילה
אתה עושה שלוחה של עדכון נתונים ששם מקיש ספרות
בקובץ PHP הוא פותח קובץ טקסט ואם הוא לא קיים הוא יוצר אותו
וקורא את הסכום שכתוב שם כעת ומוסיף את הסכום שהוקש
ורושם את הסכום החדש בקובץ
בשלוחת השמעת נתונים הוא סך הכל קורא את הסכום שכתוב בקובץ
אתה בעצם יכול לעשות אותו הדבר ולשמור ת.ז. של כל מאזין בקובץ ששמו מספר הטלפון של המאזין
ככה זה בעצם עובד עם מסד נתונים
אבל אם הרבה יותר אופציות
אבל זה לפעמים קצת מתסכל למתחילים עם כל ההגדרות כל המסדי נתונים
אני אגיד לך את האמת שאתה צודק שזה קשה להתחיל אבל לדעתי החלק הקשה הוא לא MYSQL אלא PHP בכללי ומי שכבר מנוסה בזה הקטע הזה של הDATA BASE כבר ממש לא ממש לא הקטע הבעייתי כך שאם אתה השואל כותב קוד בPHP אפילו ברמה בינונית כדאי לך לנסות זה לא מורכב

יהודי פשוט וטוב

שליחהעל ידי יהודי פשוט וטוב » 16:33 03/04/2019

אני לא מתכנת אבל יש לי חוש טכני די גבוה ואני מבין מהר בתחומים האלו ולכן חשבתי לנסות.

אגב לא הבנתי מה אתה מתכוון לפתוח קובץ טקסט???

תודה רב לכולכם

chaim7

שליחהעל ידי chaim7 » 01:47 04/04/2019

תודה רבה!!!
כבר חצי שנה שאני קורא כל חומר מזדמן, פורמים, אתרים, סרטונים וכל מה שקשור לPHP בשביל לקשר את זה לימות המשיח -- אבל לא הצלחתי להוריד את זה לפסים מעשיים. הכל נשאר צ'לעבעלע.
על כזו הפתעכ, לא חלמתי!
למה לא חשבתי על לשאול שאלה במקום המתאים???
האמת, מי שמיוחד זה כותב התגובה לעיל - תודה רבה!!! אשב על זה בס"ד במצאי שבת
הסתדרת?
אם לא כתוב וננסה לעזור עוד (ברגע שכבר התחלנו שזה יהיה עד הסוף)!
קראתי עשרות פעמים את הקוד, אני מנסה להבין את הראש.
למשל בשורה הזאת:

קוד: בחירת הכל

// שאילתא לעדכון נתונים
$sql = "UPDATE memory SET extension='$extension' a='$a' WHERE phone=$phone";
1) המשתנה שנקרא sql מה הוא מקבל? למה אני צריך את שם המשתנה בשביל לבצע פעולה של חיפוש או עדכון נתונים בטבלה?
2) עוד שאלה אולי תינוקית, איך אני משתמש עם מספר שורה במקום הפקודה WHERE phone? -רק בשביל לקבל רעיון בסיסי
3)בעניין מה שאני מעוניין לעשות בתור תחליף למערכת שלי כיום [המערכת מכירות עד כמה שידוע לי כרגע, לא זוכרת הזמנות מהתקשרות להתקשרות, ובשבילי זה מאוד חשוב]. כ407 עמודות, 7 עמודות לכל הפרטים האישיים למיניהם כל 4 עמודות מתייחסות לפריט אחד. ID, פריט, מחיר,כמות הזמנה. (זה נותן כיסוי קטן רק ל100 פריטים).
בימות המשיח, כל פריט מגיע לתת שלוחה בו הוא מקריא מה הוזמן, ונותן אפשרות לעדכן, קדימה, אחורה או סיכום וסיום. [התשלומים לא חשוב לי, זה כבר דרך סליקה חיצונית]
בכל מקרה זה התבנית שהאקסל שלי קורא את הדיווחים מימות המשיח כרגע
(אני מגיע עם רקע של ויזואל בייסיק וקצת פייתון, כנראה צריך לסדר קצת את הראש...)
תודה רבה על ההקדשה של זמן חשוב לעזור לזולת!!!!

bc98400

שליחהעל ידי bc98400 » 10:07 04/04/2019

תודה רבה!!!
כבר חצי שנה שאני קורא כל חומר מזדמן, פורמים, אתרים, סרטונים וכל מה שקשור לPHP בשביל לקשר את זה לימות המשיח -- אבל לא הצלחתי להוריד את זה לפסים מעשיים. הכל נשאר צ'לעבעלע.
על כזו הפתעכ, לא חלמתי!
למה לא חשבתי על לשאול שאלה במקום המתאים???
האמת, מי שמיוחד זה כותב התגובה לעיל - תודה רבה!!! אשב על זה בס"ד במצאי שבת
הסתדרת?
למשל בשורה הזאת:

// שאילתא לעדכון נתונים
1) המשתנה שנקרא sql מה הוא מקבל? למה אני צריך את שם המשתנה בשביל לבצע פעולה של חיפוש או עדכון נתונים בטבלה?
2) עוד שאלה אולי תינוקית, איך אני משתמש עם מספר שורה במקום הפקודה WHERE phone? -רק בשביל לקבל רעיון בסיסי
3)בעניין מה שאני מעוניין לעשות בתור תחליף למערכת שלי כיום [המערכת מכירות עד כמה שידוע לי כרגע, לא זוכרת הזמנות מהתקשרות להתקשרות, ובשבילי זה מאוד חשוב]. כ407 עמודות, 7 עמודות לכל הפרטים האישיים למיניהם כל 4 עמודות מתייחסות לפריט אחד. ID, פריט, מחיר,כמות הזמנה. (זה נותן כיסוי קטן רק ל100 פריטים).
בימות המשיח, כל פריט מגיע לתת שלוחה בו הוא מקריא מה הוזמן, ונותן אפשרות לעדכן, קדימה, אחורה או סיכום וסיום. [התשלומים לא חשוב לי, זה כבר דרך סליקה חיצונית]
בוקר טוב
בנוגע לשאלתך במשתנה SQL אנחנו מכניסים את השאילתא שנרצה שתרוץ ואח"כ בIF אנחנו מריצים את זה לכן עשיתי שיבדוק אם יש כבר את הנתון שלו ואם כן שיעשה עדכון וזה מה שהקוד שהבאת כאן עושה זהו שאילתת עדכון
2)במקום השורה הזאת

WHERE phone=$phone
תעשה כך לדוגמא יש לך טור שנקרא ID ששם יש את מספרי שורה

WHERE ID=270
בשביל שורה מספר 270
3) לא עובדים כך זה לא מסודר יצא שלהרבה אנשים יש שורות ריקות וכן בדוחות יצא מורכב
מה שעושים זה 3 טבלאות במסד הנתונים הראשון עם כל הנתונים האישיים ושם אתה נותן ID לכל אחד וכאן אתה עושה 8 טורים (7+הטור של הID), טבלה שניה כל המוצרים שלכל מוצר יש לו את הID שלו 5 טורים (4+טור הID) טבלה שלישית אתה מחבר את שני הטבלאות כגון האדם עם הID 7 קנה מוצר מספר 5 ומספר הטלפון בעת ביצוע ההזמנה היא ********05 (זה במקרה שאתה רוצה שיוכלו לעשות הזמנה ממסר טלפונים ולשמור את הטלפון שעשה את ההזמנה) ובטבלה זה אתה צריך 3 טורים
ככה עובדים שזה יהיה מסודר ואח"כ כשאתה רוצה לראות מי הזמין מה אתה בודק מה הID של האדם ולפי זה אתה בודק איזה מוצרים קנה

sbb0799

שליחהעל ידי sbb0799 » 23:44 04/04/2019

אני לא מתכנת אבל יש לי חוש טכני די גבוה ואני מבין מהר בתחומים האלו ולכן חשבתי לנסות.

אגב לא הבנתי מה אתה מתכוון לפתוח קובץ טקסט???

תודה רב לכולכם
עיין כאן

chaim7

שליחהעל ידי chaim7 » 01:46 05/04/2019

הסתדרת?
למשל בשורה הזאת:

// שאילתא לעדכון נתונים
בוקר טוב
בנוגע לשאלתך במשתנה SQL אנחנו מכניסים את השאילתא שנרצה שתרוץ ואח"כ בIF אנחנו מריצים את זה לכן עשיתי שיבדוק אם יש כבר את הנתון שלו ואם כן שיעשה עדכון וזה מה שהקוד שהבאת כאן עושה זהו שאילתת עדכון
2)במקום השורה הזאת

WHERE phone=$phone

WHERE ID=270
בשביל שורה מספר 270
3) לא עובדים כך זה לא מסודר יצא שלהרבה אנשים יש שורות ריקות וכן בדוחות יצא מורכב
מה שעושים זה 3 טבלאות במסד הנתונים הראשון עם כל הנתונים האישיים ושם אתה נותן ID לכל אחד וכאן אתה עושה 8 טורים (7+הטור של הID), טבלה שניה כל המוצרים שלכל מוצר יש לו את הID שלו 5 טורים (4+טור הID) טבלה שלישית אתה מחבר את שני הטבלאות כגון האדם עם הID 7 קנה מוצר מספר 5 ומספר הטלפון בעת ביצוע ההזמנה היא ********05 (זה במקרה שאתה רוצה שיוכלו לעשות הזמנה ממסר טלפונים ולשמור את הטלפון שעשה את ההזמנה) ובטבלה זה אתה צריך 3 טורים
ככה עובדים שזה יהיה מסודר ואח"כ כשאתה רוצה לראות מי הזמין מה אתה בודק מה הID של האדם ולפי זה אתה בודק איזה מוצרים קנה
ברור וקולח! הלוואי עלי....
החכמת אותי מאוד! -תודה רבה!
האם טבלה ארוכה מאוד מאוד לא מאיט את החיפוש? חשבתי שטבלה רחבה היא יותר מהירה לחיפוש ותחזוקה מאשר הרבה מאוד תנאים. בסך הכל הוא סורק בכל בקשה כל תא בטבלה, ובכל שורה הוא צריך לסכם לעצמו אם הוא עומד בהגדרה. אני מבין ש PHP היא מהירה כל כך שזה לא משנה -
אבל איך באמת מתמודדים עם זה בטבלאות ארוכות בסדר גודל מאוד גדול, כמו בנקים וכד'?
אני עושה שיעורי בית....

bc98400

שליחהעל ידי bc98400 » 11:05 05/04/2019

למשל בשורה הזאת:

// שאילתא לעדכון נתונים
בוקר טוב
2)במקום השורה הזאת

WHERE phone=$phone

WHERE ID=270
בשביל שורה מספר 270
ברור וקולח! הלוואי עלי....
החכמת אותי מאוד! -תודה רבה!
האם טבלה ארוכה מאוד מאוד לא מאיט את החיפוש? חשבתי שטבלה רחבה היא יותר מהירה לחיפוש ותחזוקה מאשר הרבה מאוד תנאים. בסך הכל הוא סורק בכל בקשה כל תא בטבלה, ובכל שורה הוא צריך לסכם לעצמו אם הוא עומד בהגדרה. אני מבין ש PHP היא מהירה כל כך שזה לא משנה -
אבל איך באמת מתמודדים עם זה בטבלאות ארוכות בסדר גודל מאוד גדול, כמו בנקים וכד'?
אני עושה שיעורי בית....
להפך זו טבלה קלה יותר ממה שאתה תיארת אסביר למה כי כשאתה בשאילתה מבקש את קונה מס' 32 הוא צריך להדפיס מטבלה שיש לו 400 טורים ונניח שיש לו 3 מוצרים יוצא שבמקום 12 עמודות הוא צריך 400 ולפי מה שאני אמרתי הוא צריך רק שתיים ומזה הוא יוציא לפי הצורך
ואגב לשאלתך איך אפשר עם טבלאות ארוכות וכו' דבר ראשון יש דברים מסוימים שהרבה יותר כבד מטבלאות ....
וכמו שיש מחשב חלש ויש חזק אותו דבר זה עם שרתים יש שרתים פשוטים (חינמיים...) ויש שרתים כבדים אפי' באלו שאתה משלם יש הפרשים במחיר
למשל יש שרתים עם SSD שזה מאיץ מאוד (יש לי כזה זה עולה קצת הרבה אבל את הדברים הכי כבדים זה עושה בצורה מדהימה) ויש גם שרתים עם 12 או 16 ליבות שהם ממש חזקים וכו' בכל דבר יש טוב ויש טוב יותר
(אני לא אומר שזה שלוקח יותר כסף על שרת זה אומר שזה יותר טוב אלא זה לשיקול דעת וצריך לראות בדיוק מה מציע כל אחד...)

אלחנן אנסבכר

Re: משפטי תנאי בשפת php

שליחהעל ידי אלחנן אנסבכר » 18:31 25/04/2019

הכי טוב להסביר עם דוגמא
זוכרים את הבעיה אם המחשבון מינוס מהשיעור הקודם ?
<דיברנו שם כזכור על ניסיון להפחית מ 9 50 כשהתוצאה היא מינוס 41 ,אבל הסימן "-" תוקע את השלוחה>
בא נפתור את הבעיה באמצעות שימוש בתנאי;
אז לקובץ שלנו קוראים הפעם minusa.php
ותוכנו כדלהלן

<?php
$a=$_GET['a'];
$b=$_GET['b'];

$c=$a-$b;

if ($c<0)
{$d= 0-$c;
print "id_list_message=t-התוצאה היא מינוס.n- $d:";
}
else
{
print "id_list_message=t-התוצאה היא.n- $c:";
}
?>
אז ההתחלה היא בעצם אותו דבר כמו אז:
a,b מתקבלים מהשלוחה, c זה התוצאה של a-b ,
עכשיו הוספנו תנאי :
אם ($c קטן מ 0 כלומר: הוא מינוס) {אז דבר ראשון נהפוך אותו למספר חיובי ע"י התרגיל d=0-c זה כלל ידוע במתמטיקה שמינוס פחות מינוס שווה פלוס , <בדוגמא שלנו 0 פחות מינוס 41 =
41>
;
אחרי זה ניתן הוראה להדפיס את המשפט
"id_list_message=t-התוצאה היא מינוס.n- $d:";
שפשוט מכיל בתוכו את המילה "מינוס" לפני המספר הרגיל שהתקבל ב d כך שהתוצאה תהיה אמינה ומדויקת}
עכשיו הוספנו "else" כלומר אם התנאי לא מתקיים דהיינו ש c שווה לאפס או גדול ממנו {אז תדפיס כרגיל
"id_list_message=t-התוצאה היא.n- $c:";
}

לשימוש עם הסקריפט בשלוחה ראו במאמר הקודם זה אותם הגדרות למעט שם הקובץ בסוף הלינק minusa.php
יפה מאוד ותודה רבה!!
אני עכשיו נתקלתי בבעיה דומה: התוצאה של התרגיל אצלי היא עם נקודה עשרונית [שבר] וגם היא תוקעת את ההקראה כמו המקף...
מה עושים כדי שהוא יקריא את המילה "נקודה" במקום להיתקע, או פתרון אחר??
שוב תודה מראש, זה די דחוף לי.

sbb0799

שליחהעל ידי sbb0799 » 20:22 28/04/2019

נראה לי שזה יעבוד לך

$piece = explode('.', $c);
$ca= $piece[0];
$cb= $piece[1];

אלחנן אנסבכר

שליחהעל ידי אלחנן אנסבכר » 20:49 28/04/2019

נראה לי שזה יעבוד לך

$ca= $piece[0];
$cb= $piece[1];
תודה רבה!!!!
זה לא עזר בינתיים, אני מעלה לדוגמא מה עשיתי, זהו המחשבון שמובא בתחילת השרשור, עם תרגיל של חילוק.
עשיתי 125 לחלק ל 100, ובמקום להגיד "התוצאה היא 1.25" הוא אמר "אחת" ונתקע, בגלל הנקודה.
אולי לא הכנסתי את מה שהבאת במקום הנכון. ככה עשיתי:

<?php

$a=$_GET['a'];
$b=$_GET['b'];

$c=$a/$b;
$ca= $piece[0];
$cb= $piece[1];
print "id_list_message=t-התוצאה היא.n- $c:";
?>
תודה רבה!
אשמח גם אם תסביר מה אומרת הפקודה שכתבת. אני רציתי להחליף את הנקודה במילה "נקודה" או יותר טוב שהוא יאמר כך וכך שקלים וכך וכך אגורות.

חזור אל “פורום מפתחים API”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח