הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ?

מנהלים: שמואל, חוקר, רדיופון, כותב מוסמך, אאד

משתמש חדשש
הודעות: 33
הצטרף: 21:24 06/10/2018

הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ?

שליחהעל ידי משתמש חדשש » 18:44 22/01/2019

הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ? אחרי טענות קשות בשנים האחרונות , בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בבד " צ בני ברק שבו תידון האפשרות להקים כשרות אל טרנטיבית בפיקוח גדולי ישראל.

Moshe men
הודעות: 97
הצטרף: 19:16 19/11/2018

Re: הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ?

שליחהעל ידי Moshe men » 18:58 23/01/2019

כתבה מכיכר השבת.
פרסום ראשון: מאות אברכים שחייגו בימים האחרונים לקו טלפוני של הרבנות הראשית, כדי לשמוע את תוצאות בחינות ההסמכה הקשות שעשו ברבנות הראשית, נדהמו לגלות כי השיחה לא מתבצעת.

מתברר, כך נודע ל"כיכר השבת", כי 'וועדת הרבנים לענייני תקשורת' החליטה משום מה לחסום את אפשרויות ההתקשרות לקו זה דרך הטלפונים הכשרים.

בעקבות כך פנו רבים מהם לרבנות הראשית, כדי שזו תפעל מול הוועדה לברר מה הרקע לחסימה הזויה זו, וכדי שהיא תבוטל בהקדם האפשרי.

ואכן ראש לשכת הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, רפי אלטמן, שיגר מכתב חד משמעי בנדון, ל'וועדה' המדוברת.


"הנדון: חסימת קו מידע תוצאות המבחנים ברבנות הראשית", נפתח המכתב בשמו של הגר"ד לאו, שהגיע לידי 'כיכר השבת'; "אני פונה אליכם בעקבות פניה שקיבלנו מלשכת מנכ"ל הרבנות הראשית".

"בימים אלו נסתיימה בדיקתם של עשרות רבות של מבחנים במסגרת מבחני ההסמכה של הרבנות הראשית לישראל. תוצאות המבחנים מתפרסמות באתר הבחינות של חברת 'מרמנת', כשבעבר לאור הנחיית הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שליט"א, נוספה אפשרות גם לבעלי הטלפונים הכשרים לקבל את תוצאות הבחינות באמצעות שיחת טלפון למספר ייעודי (שמספרו 072-3977330)".

וכאן מגיע הרל"ש הבכיר לגופו של ענין: "בימים האחרונים מתקבלות פניות רבות מאברכים המבקשים לקבל את תוצאות הבחינות, שמס' הטלפון נחסם לחיוג ממכשירים כשרים".

"מדובר בעוול למאות רבות של נבחנים שמחכים בקוצר רוח לקבל את תוצאות הבחינות והדבר נמנע מהם. נבקש לפעול בהקדם לפתרון הנושא", מסתיימת הפניה הבלתי שגרתית.

יצוין, כי בתקופה האחרונה התקבלו פניות על חסימות מוזרות נוספות שביצעה 'וועדת הרבנים' לכמה קווי תוכן נצרכים, בהם קו המידע לתחבורה ציבורית 'קל-קו', ללקוחות חברת 'הוט מובייל', קווי מידע של כמה מהחסידויות הגדולות וכן מספרי טלפון לאמירת תהלים ומשניות.


בחלק מהמקרים הללו נפתחו הקווים, לאחר תלונות רבות שהגיעו בענין זה.

בעקבות התנהלות זו של 'וועדת הרבנים', דווח אמש ב'קו הסקופים' כי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון ב'בד"ץ בני ברק' בו תידון האפשרות להקים כשרות אלטרנטיבית למכשירי הטלפון הסלולרי, בפיקוח מחודש של נציגי הרבנים הנחשבים.

Moshe men
הודעות: 97
הצטרף: 19:16 19/11/2018

Re: הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ?

שליחהעל ידי Moshe men » 19:02 23/01/2019

כתבה נוספת מ''בחדרי''.
חרפה: ה'ועדה' חסמה קו למשפחות נזקקות
הביקורת על 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' הולכת וגוברת: קו מידע עבור אברכים שנבחנו ברבנות הראשית נחסם, לצד קווי סיוע למשפחות במצוקה וקווים של שיעורי תורה | יוזמה: תוקם ועדת רבנים חדשה לנושא


המאבק עולה שלב: לאחר ש'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' בוחרת מזה תקופה ארוכה לחסום קווי תוכן כשרים בהעדר סיבה הנראית לעין, מתארגנת יוזמה להקים וועדה חדשה שתפקח על הנושא בצורה עניינית ומבוקרת.

בשנה האחרונה פורסמו ב'בחדרי חרדים' מספר תלונות של בעלי קווי תוכן של לוויות וכדו' שנחסמו על לא עוול בכפם.

בועדה לא הסתפקו בכך וחסמו קווים של חולי צליאק וקווי שיעורי תורה, אך בימים האחרונים, אברכי כולל שחייגו לקו טלפוני של הרבנות הראשית לישראל, בכדי לשמוע את תוצאות הבחינות לרבנות, גילו כי הקו חסום.

ראש לשכת הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רפי אלטמן, שיגר מכתב נוקב לוועדת הרבנים.

במכתבו כותב אלטמן: "הנדון: חסימת קו מידע תוצאות המבחנים ברבנות הראשית", נפתח המכתב בשמו של הגר"ד לאו, שהגיע לידי 'בחדרי חרדים': "אני פונה אליכם בעקבות פניה שקיבלנו מלשכת מנכ"ל הרבנות הראשית"."בימים אלו נסתיימה בדיקתם של עשרות רבות של מבחנים במסגרת מבחני ההסמכה של הרבנות הראשית לישראל. תוצאות המבחנים מתפרסמות באתר הבחינות של חברת 'מרמנת', כשבעבר לאור הנחיית הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שליט"א, נוספה אפשרות גם לבעלי הטלפונים הכשרים לקבל את תוצאות הבחינות באמצעות שיחת טלפון למספר ייעודי".

"בימים האחרונים מתקבלות פניות רבות מאברכים המבקשים לקבל את תוצאות הבחינות, שמס' הטלפון נחסם לחיוג ממכשירים כשרים. מדובר בעוול למאות רבות של נבחנים שמחכים בקוצר רוח לקבל את תוצאות הבחינות והדבר נמנע מהם. נבקש לפעול בהקדם לפתרון הנושא".

לדברי עסקנים המטפלים בנושא הקווים, מדובר בדברים הגובלים באכזריות ומציגים שתי דוגמאות לכך: אשה צדיקה שאוספת מזון ממפעלים מתורמים וכדו' עבור משפחות שמגיעות לפת לחם לילדיהן, מסתייעים בקו טלפוני 'ווטסאפ-פון' שמודיע למשפחות על המוצרים שהתקבלו ודרכי קבלת המצרכים, אלא שב'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' החליטו משום מה לחסום את הקו.

בנוסף, ראש משפחה חולה שבני המשפחה מתעדכנים בוואטסאפ-פון משפחתי על המצב וכן על התורנות לשהות ליד מיטת חוליו - נחסם. ארגון הנותן מידע הלכתי ומידע בנוגע לטהרת המשפחה אשר מצילים מאיסור כריתות בקו גם נחסם.

זאת ועוד, קו לציבור בחורי ישיבות ספרדי שמעביר עדכונים על שיעורי תורה וכן חדשות ושיחות השקפה ומונע האזנה לרדיו, גם נחסם.

בעקבות כך, בשבוע הבא יתקיים דיון בבד"צ בני ברק, בהשתתפות כל הגורמים הקשורים לנושא, שם תישקל הקמת כשרות חלופית בהכוונת גדולי ישראל ובפיקוח רבנים.

את תגובת דובר הוועדה יונתן לפקוביץ לא הצלחנו לקבל. לכשתתקבל נשמח לפרסמה.

קימבוניישן
הודעות: 112
הצטרף: 20:15 27/03/2018

Re: הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ?

שליחהעל ידי קימבוניישן » 22:24 26/01/2019

משתמש חדשש כתב:הסוף לועדת הרבנים לענייני תקשורת ? אחרי טענות קשות בשנים האחרונות , בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בבד " צ בני ברק שבו תידון האפשרות להקים כשרות אל טרנטיבית בפיקוח גדולי ישראל.

כולללללללם מחייגים לבתים של לבקוביץ ולנג ומדברים איתם על הפסקת החסימות המטורללות תפיצו את זה בכל הכח.
לבקוביץ 025002231
לנג 025815699


חזור אל “שאלות משתמשים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] | 9 אורחים